نرم افزار WIC Reset Utility چیست؟

نرم افزار WIC Reset Utility چیست؟

نرم افزار WIC Reset Utility چیست؟

 Wic یا به عبارت بهتر WIC Reset Utility در واقع مخفف عبارت Waste Ink Counters Reset Utility بوده و عنوان نرم افزاری است برای پرینترهای جوهرافشان به کار می رود و با خرید کد آن می توانید پرینتر خود را ریست نمایید. این نرم افزار امکانات رایگانی هم دارد که در ادامه در مورد آن توضیحات بیشتری می دهیم.
 نرم افزار ویک یا WIC
 این نرم افزار امکانات رایگان زیادی دارد و تنها برای ریست پرینتر باید کد آن را خریداری کرد. این نرم افزار جهت پروسه سرویس پرینترهای جوهر افشان اپسون و کنن مانند تمیزکردن هد یا همان هد کلین، تشخیص کدهای خطای جنرال ، خواندن و ریست کنتور جوهر ضایعات و پرینت الگوی کیفیت چاپ دستگاه طراحی شده است.
 پرکاربرد ترین ویژگی این نرم افزار که نیاز اکثر کاربران اینگونه پرینترهاست توانایی آن در ریست یا به اصطلاح صفر کردن کنتور ضایعات دستگاه می باشد. حتما می دانید که پرینترهای جوهر افشان قسمتی برای انباشت جوهر ضایعات دارند که حاوی نمدهای جاذب می باشد. و کنتور چاپ دستگاه زمانی که به حد خاصی رسید دستگاه متوقف شده و دیگر چاپ نمی کند. پس اگر کار چاپی زیادی داشته باشید بسیار مهم است بدانید که منبع ضایعات جوهر چند درصد پر شده و چقدر از آن مانده است. بدیهی است که اگر این مقدار نزدیک ۱۰۰% باشد این احتمال وجود دارد که وسط کار پرینتر شما از کار بایستد و کارتان نیمه تمام بماند. یکی از آپشن های رایگان این نرم افزار این است که می توانید از میزان کنتور ضایعات دستگاه خود مطلع شوید و با اطمینان بیشتری کارهای چاپی خود را انجام دهید. خب، اگر میزان کنتور ضایعات هنوز به ۱۰۰% نرسیده بدون نگرانی می توانید کار چاپ را ادامه دهید اما اگر این میزان ۱۰۰% بوده و یا نزدیک به آن است مجبور هستید آن را صفر کنید.
 از لحاظ فنی، در این وضعیت نیاز به یک تعمیرکار پرینتر دارید تا این مشکل را حل کند اما کار چندان سختی نیست و با آموزش ساده ای می توانید خودتان این کار را انجام داده و در هزینه های خود صرفه جویی نمایید. چرا که انجام این کار توسط متخصصین تعمیر پرینتر ممکن است هزینه ای بین ۳۰ تا ۵۰ هزارتومان دربر داشته باشد. باز هم یادآور می شویم که برای استفاده از قابلیت ریست پرینتر این نرم افزار شما نیاز دارید یک کد ریست برای نرم افزار بخرید و این کد ریست فقط برای یک بار ریست کردن استفاده می شود. کد خریداری شده می تواند برای همه مدل های قابل پشتیبانی مورد استفاده قرار گیرد.
معمولا فروشنده های این کد یک نسخه trial یا دمو نیز می توانند به طور رایگان در اختیار شما قرار دهند. این نسخه درصد کنتور ضایعات جوهر را از ۱۰۰% به مقدار ۹۰% می رساند و تنها یک بار قابل استفاده است. برای اطمینان بیشتر جهت درستی کارکرد نرم افزار یا امکان پشتیبانی آن از دستگاه مورد نظر شما می توانید قبل از خرید توسط این نسخه رایگان تست نمایید. توصیه اکید می شود قبل از خریداری کد ریست حتما از پشتیبانی نرم افزار مذکور از مدل پرینتر خود مطمئن شوید. نکته دیگر اینکه توجه کنید که چه ویژگی هایی از این نرم افزار برای مدل پرینتر شما در دسترس و فعال است. در بعضی از مدل ها فقط می توانید درصد کنتور ضایعات را بخوانید اما ممکن است ویژگی ریست کردن آن غیرفعال باشد. این موضوع بدین معناست که بعضی از مدل پرینترها کارتریج جوهر جداگانه دارند که هرکدام چیپ آی سی کنتور مربوط به خودشان را دارند. و این چیپ آی سی ها فقط بصورت سخت افزاری و با دستگاهی به نام چیپ ریستر ریست می شوند و با هیچ نرم افزاری قابل ریست نیستند. بنابراین نیاز هست دقت کاملی در مورد این موضوع و همچنین پشتیبانی نرم افزار از مدل دستگاه خود داشته باشید. پس از ریست کردن دستگاه کدی که خریداری کرده اید بلااستفاده می شود و باز با همان نرم افزار می توانید اعتبار کد خریداری شده را چک نمایید.
 ویژگی های نرم افزار WIC Reset Utility 
 چک کردن وضعیت کنتور جوهر ضایعات و کنتور کارتریج ها (رایگان) · ریست کردن کنتور جوهر (نیاز به کد ریست) · ریست کردن کنتور سطح جوهر فقط در مدل های L100, L200, L800 (رایگان) · انجام هد کلین (رایگان) · شارژ جوهر (رایگان) · خواندن و تغییر سریال نامبر دستگاه (رایگان) · خواندن و تغییر آی دی یو اس بی (رایگان) · خواندن و تغییر آی دی هد دستگاه (رایگان) · خالی کردن و پشتیبان گیری از ایپیرام (رایگان) · تست پیپرفید (کاغذکش) (رایگان) · تست نازل یا نازل چک (رایگان) · چک کردن الگوی چاپ دستگاه (رایگان) · بازیابی اطلاعات دستگاه (رایگان) · دانگرید فریمور (زمانی که نیاز دارید) (نیاز به کد ریست)
 نکته: برای مدل های مختلف ویژگی های مختلفی در دسترس است. قبل از هرچیز از ویژگی های در دسترس این نرم افزار برای مدل پرینتر خود اطلاع و اطمینان حاصل کنید.

نظرات کاربران

  • نظری درج نشده است.